Wyszukaj na stronie:
 
alpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczyk

Archiwum dla kategorii ‘Jacek Czarniecki poleca’

67 Tour de Pologne

Kolejna edycja naszego narodowego Touru za nami. Ten rozgrywany od 1928 roku wyścig to najbardziej prestiżowa impreza w naszym kraju. Skupia całą kolarską czołówkę i jest zaliczana do tzw. kolarskiej ligi mistrzów czyli cyklu Pro-tour. Perfekcyjnie zorganizowana , przyciąga setki tysięcy kibiców na trasie. więcej »

Sylweter Szmyd prosto z Touru

Nasz najlepszy obecnie kolarz szosowy Sylwester Szmyd jeżdżący we włoskiej grupie Liquigas w specjalnej rozmowie tylko dla Portalu www.Aplejczyk.pl prosto z trasy „Wielkiej Pętli” więcej »

Alpejczy zaprasza na rowerowy weekend

Zapraszamy na trasy dwóch kolarskich imprez. Pierwsza odbędzie się 3 lipca w Pruchniku i będą to zawody w MTB na trasie 53 i 81 km.
Druga to szosowy Wyścig „Solidarności” rozgrywany od 30 czerwca do 4 lipca z finiszem w Jarosławiu. My będziemy zarówno w Pruchniku jak i na jarosławskim Rynku. więcej »

„Wielka Pętla” startuje

To już 3 lipca zacznie się najbardziej oczekiwany kolarski wyścig sezony – Tour de France. Podczas trzech tygodni wyścigu zobaczymy wszystkich najlepszych szosowych kolarzy świata. Chociaż tak naprawdę z tych dwustu którzy staną na starcie prawie 3600 km wyścigu liczyć będzie się tylko kilku – tych którzy od lat dyktują tempo zawodowego peletonu.

więcej »

Super Mario

To bez wątpienia największa gwiazda Giro d’Italia i jedne z najlepszych sprinterów w historii kolarstwa. Mario Cipollini bo o nim mowa ma na swoim koncie aż 42 wygrane etapy w Giro – dzięki temu znalazł się także w księdze rekordów Guinessa. więcej »

Wyścig „Solidarności”

Już 30 czerwca w Łodzi startuje 21 Międzynarodowy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków.  To obok Tour de Pologne drugi najważniejszy z najlepszą kolarską obsadą wyścig w naszym kraju.

Tegoroczna trasa liczy około 900 km podzielonych ba 6 etapów.  Będzie przebiegać m.in. przez Piotrków Trybunalski, Radom, Kielce, Jasło, Krosno, Lesko, Przemyśl. więcej »