Wyszukaj na stronie:
 
alpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczykalpejczyk

Super Mario

To bez wątpienia największa gwiazda Giro d’Italia i jedne z najlepszych sprinterów w historii kolarstwa. Mario Cipollini bo o nim mowa ma na swoim koncie aż 42 wygrane etapy w Giro – dzięki temu znalazł się także w księdze rekordów Guinessa.

Super Mario lub Lew Toskanii jak o nim mówiono w peletonie. Urodził się 22.03.1967 roku w miasteczku Lukka. Zawodowe ściganie rozpoczął w grupie Del-Tongo w latach 1989-1991. Następnie jeździł w grupach Domina Vacaze, Marcatone Uno, Saeco, Acqua @Sapone i Liquigas. Podczas swojej długiej kariery wygrał m.in. 12 etapów w Tour de Ferance, 3 etapy Vuelty, nazywany wiosennymi mistrzostwami świata Mediolan – San Remo. W 2002 roku w Zolder zdobył tytuł mistrza świata ze startu wspólnego. Karierę zakończył 7 maja 2005 w prologu Giro. Szokował swoimi charakterystycznymi strojami. Na swoim ulubionym Giro Mario jest co roku – obecnie pisząc dla La Gazette Dello Sport. zawsze elegancko ubrany w białą koszulę, sympatyczny, uśmiechnięty i bardzo rozmowny.

Tekst & photo:

Jacek Czarniecki


Komentarze są wyłączone.

 
Prezentacja Video
Film reklamowy